جملات آرام بخش

ما همان افکارمان هستیم، اگر نتوانیم افکارمان را تغییر دهیم نمی توانیم هیچ تغییر دیگری ایجاد کنیم. شما قطاری از افکار دارید که هنگام تنهایی، سکوت و زمانی که غرق در افکارتان هستید سوار آن می شوید. ارزشی که برای خودتان قایل هستید و شادی هایی که در زندگی دارید همه بستگی به جهتی دارند که قطار به آن سو در حرکت است.

 اگر واقعا می خواهید در زندگیتان تغییری ایجاد کنید باید ابتدا ذهن و افکارتان را تغییر دهید و آن را از هر نوع تفکر آزاردهنده ای که شما را به عقب می راند پاک کنید. در این مطلب جملاتی گردآوری شده که به شما کمک می کنند بتوانید ذهنتان را آزاد کرده و تغییرات دلخواهیتان را در زندگی ایجاد کنید.

 ۱- شما ساخته شده اید که فقط یک انسان باشید، انسانی که خودتان تصمیم گرفته اید باشید.

 2- کارهای خوب انجام دهید و احساس خوبی داشته باشید، کارهای بد انجام دهید و احساس بدی داشته باشید، این قانون ساده زندگی است.

 ۳- شما همانی هستید که امروز انجام می دهید نه آنی که تصمیم دارید فردا انجام دهید.

 ۴- همه ما تصمیم می گیریم اما در نهایت تصمیم ها ما را می سازند.

 ۵- آنچه می تواند تغییرات اساسی ایجاد کند کاری نیست که شما گاهی انجام می دهید، بلکه کارهایی که طبق برنامه انجام می دهید و قانون دارند می توانند تغییر ایجاد کنند.

 ۶- با خودتان صادق باشید، هرگز خودتان را به خاطر کارهایی که انجام داده اید و احساس خوبی به آنها نداشته اید سرزنش نکنید.

 ۷- کاری را که اطمینان دارید درست است انجام دهید.

 ۸- تا زمانی که از خودتان راضی نباشید هیچ مقدار پولی نمی تواند شما را خوشحال کند.

 ۹- اگر در قلبتان احساس آرامش می کنید مطمئن باشید که کار درستی انجام داده اید.

 ۱۰- نگران نباشید که دیگران فکر می کنند اهداف شما رویایی و غیرمنطقی به نظر می رسند. بیشتر اوقات ایده های رویایی همان هایی هستند که جهانی را به شگفتی وامی دارند.

 ۱۱- اگر مانند دیگران فکر می کنید درواقع خودتان هیچ فکری نمی کنید.

 ۱۲- خودتان، خودتان را کنترل کنید در غیر این صورت فرد دیگری شما را کنترل می کند.

 ۱۳- گاهی اوقات ایستادن در برابر دوستان به اندازه ایستادن در برابر دشمنان دشوار می شود.

 ۱۴- ناراحت ترین افراد جهان کسانی هستند که دایم نگرانند دیگران چه فکری در موردشان می کنند.

 ۱۵- زمانی که کسی از شما انتقادهای غیرواقعی کرده یا سرنوشت بدی را برای شما پیش بینی می کند، در مورد شما صحبت نمی کند بلکه درون خودش را برای شما آشکار کرده است.

علی اکبر احمدلو ; ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱٩

قوانین شاد زیستن

-          اگر شما چیزی را دوست دارید از آن لذت ببرید . 
 - اگر شما چیزی را دوست ندارید از آن دوری جوئید.
 - اگر شما چیزی را دوست ندارید و نمی توانید از ان دوری کنید آن را تغییر دهید.
 - اگر شما چیزی را دوست ندارید و نمی توانید از آن دوری کنید و نمی توانید آن را تغییر دهید آن را بپذیرید. 
 -با تغییر نگرشتان نسبت به چیزهایی که انها را دوست نمی دارید انها را بپذیرید .

علی اکبر احمدلو ; ٩:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱٢

چگونه شخصیتی دوست داشتنی باشیم؟

اکثر ما دوست داریم دیگران دوستمان داشته باشند انگار زندگی بهتر می شود اینکه دیگران دوستمان داشته باشند یا نه کاملا به خودمان بستگی دارد به اینکه چگونه رفتار می کنیم و چگونه با دیگران کنار می آییم خیلی وقتها آنطور که باید با مردم برخورد صحیح نداریم ما می گوییم می خواهیم دیگران ما را همین طور که هستیم دوستمان داشته باشند.

این بدان معناست که ما کارهای را که باید انجام بدهیم نمی دهیم و قصد تغییر دادن راه و روش خود را نیز نداریم خیلی راحت می گوییم چرا نمی توانند من را همین طور که هستم بپذیرند و دوست داشته باشند؟

واقعیت این است که برای آنکه دوستمان بدارند باید دوست داشتنی باشیم.

دوست داشتنی شدن کار زیاد سختی نیست برای شروع بهتر است وقتی با دیگران روبه رو می شوید لبخند بزنید و با روی باز با آنها صحبت کنید رفتاری دوستانه و صمیمی داشته باشید از مشکلات آنها با خبر شوید و سعی کنید درکشان نمایید و به احساساتشان توجه کنید.

وقتی با دیگران رو به رو می شوید بلافاصله سلام کنید منتظر نمانید آنها سلام کنند آنها را به اسم کوچک صدا بزنید نشان دهید که از دیدنشان خوشحال هستید.

طوری رفتار کنید کا انگار از زندگی حسابی لذت می برید همیشه به خوبی ها فکر کنید حتی اگر زیاد هم مایل نیستید خود را مثبت نشان دهید هرگز شکایت نکنید و غر نزنید.

جذاب باشید:

جذابیت چیزی سوای زیبای است. شخصی می تواند زیبا باشد ولی هرگز جذاب نباشد و همچنین می تواند جذاب باشد ولی زیبا نباشد طرز سلوک آدمی انتخاب لباسها , حالت های روانی و ….در این امر, موثر است.

اگر می خواهید فردی موفق و نافذ در قلب ها باشید و از موفقیت لذت ببرید

نخست باید با خودتان ارتباط صحیح برقرار کنید. زیرا معنی و مفهوم رویدادهای زندگی را خودتان تعیین می کنید.

تمیز و مرتب باشید:

وقتی تمیز و مرتب باشید این هماهنگی شما را جذاب می کند. آن چه مهم است تمیز و مرتب بودن در عین سادگی است.

افرادی که به آراستگی خود توجه ندارند از جذابیت و نفوذ خود بر دیگران می کاهند. بیشتر افراد برای آن که جذاب باشند شلوغ می کنند و مدام حرف می زنند و این بزرگترین اشتباه برای جذاب بودن است. دوستی حرف زیبایی می زد و می گفت: نگفتن صلاح است، کم گفتن طلا است ، پر گفتن بلا است

سکوت کنید:

سکوت تاثیر روانی فوق العاده ای دارد و شما را با شخصیت تر و عاقل تر و قابل اعتماد تر معرفی می کند که برای ایجاد صمیمیت و تداوم آن زمینه مساعدی است. ولی سکوت نباید ناشی از خجالت و عدم اعتماد به نفس باشد.

در این صورت از جذابیت می کاهد. وقتی نرم و با لطافت و متانت صحبت کنید نخستین گام برای جذاب بودن را برداشته اید. داد و فریاد را نیندازید. آدم های عصبی و خشن برای صمیمیت، نا مناسب هستند و هرگز جذاب نخواهد بود.

مودب باشید:

افراد بی ادب که ظاهری آراسته دارند هرگز مورد علاقه دیگران نخواهند بود. اگر صبح ناراحت و کسل از خواب بیدار شده اید به جای آرامی بروید و به آهستگی با خود تکرار کنید: من خوشحالم، می خواهم شاد و جذاب باشم.

یا در هنگام برخاستن از خواب به راز و نیاز با پروردگارتان بپردازید و در ادامه بگویید : امروز سلامتی ، موفقیت شادی زیبایی جذابیت و صمیمیت به من تعلق دارد و آن گاه در طلب این خواسته ها گام بردارید. همیشه تبسم کنید ولی شوخی زیادی از جذابیت می کاهد. در تبسم ، سنگینی و متانت است و جذابیت ولی در خنده و شوخی بی مورد سبکی و کاهش جذابیت.

قاطع باشید:

قاطع باشید و هدفهای تان را مشخص کنید افراد مصمم و پر تلاش، چون همیشه دارای برنامه ریزی منظمی هستند، دارای جذابیت زیادی می باشند. آن ها با اعتماد به نفس به ایجاد روابط صمیمانه خود ادامه می دهند. هدیه دادن فوران و انفجار صمیمیت است.

به ویژه اگر طرف مقابل انتظار این هدیه را نداشته باشد و هرگز اهمیتی ندارد که هدیه چه نوع یا جنسی باشد. مهم اهمیت دادن به طرف مقابل است. مواظب صحبت ها و افکارتان باشید زیرا ذهن نیمه هوشیارتان هر اعتقادی را که به زبان بیاورید، در خود حفظ می کند و آن را می پذیرد با صحبت های شیرین و دلچسب روحیه خود را تقویت و شاد کنید و از واژه های نمی توانم و نمی شود و ... هرگز استفاده نکنید و به این فکر باشید که می خواهید روز خوبی را در کنار خانواده و دوستان با شادی بگذرانید.

 

علی اکبر احمدلو ; ٩:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱٢

زندگی در لحظه

 

چگونه در لحظه زندگی کنیم

 آیا هیچ‌وقت احساس کرده‌اید که زندگی آن‌چنان با سرعت در حال گذشتن است که شما وقت کافی برای تجربه کردن آن ندارید؟ شاید غرق در ضرب‌العجل‌های کاری هستید. شاید بر مسئولیت‌های خانوادگی تمرکز کرده‌اید. و یا شاید تنها فراموش کرده‌اید که چگونه در لحظه زندگی کنید...

استاد زندگی کردن در لحظه کودکان هستند. وقتی یک کودک گرسنه باشد، به ما می‌گوید گرسنه است و منتظر آن نمی‌ماند که شرایط برای غذا خوردن راحت باشد. وقتی خسته است، می‌خوابد و نگران آن نیست شاید این کار او مثلاً از نظر میهمانان بی‌ادبانه باشد. وقتی خوشحال است می‌خندد و وقتی غمگین است گریه می کند، بدون این‌که نگران باشد دیگران ممکن است چه فکر کنند. یک کودک واقعاً در لحظه حال زندگی می کند.

بر خلاف کودکان، اکثر ما بزرگسالان با مسئولیت‌ها و دغدغه‌هایی زندگی می‌کنیم که موجب می‌شوند ذهنمان از یک فکر به دیگری بپرد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، ما فرصت تجربه و ستایش لحظه حال را از دست می‌دهیم. اما می‌توانیم همان روحیه کودکان را داشته باشیم و راه‌هایی را بیابیم تا در زمان حال زندگی خود حاضر باشیم.

 

در این جا چند روش وجود دارد که به شما کمک می کند در لحظه زندگی کنید:

 

  1. 1. با حواس خود هماهنگ شوید
  2.  

هماهنگ شدن با حواس یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با لحظه حال و به واقع زندگی کردن در حال است. متأسفانه، ما اغلب اوقات حس‌های خود را غیر فعال می‌کنیم. برخی اوقات این کار را تعمداً انجام می‌‌دهیم، مانند وقتی که صداهای اطراف خود را با استفاده از گوش دادن به موسیقی با هدفون حذف می‌کنیم. و سایر اوقات به سادگی حواس خود را نادیده می‌گیریم. آیا تا به حال برایتان پیش آمده که غذای خود را کامل خورده باشید و در آخر فهمیده باشید که اصلاً برای اینکه مزه غذای خود را درک کنید وقتی نگذاشته‌اید؟ اگر از حواس خود آگاه باشید و با همه وجود آن‌ها را تجربه کنید ، بسیار بیشتر در زندگی خود در حال حضور خواهید داشت. تمرین غذاخوردن با ذهن آگاه و متوجه،  روشی عالی است تا به خود نشان دهید حواس شما چه تأثیر قدرتمندی در تجربه کردن هر لحظه دارند.

  2. یک کار در هر لحظه. چند کار را هم زمان انجام ندهید

  1. اگر توجه شما بین چند کار تقسیم شود، غیر ممکن است بتوانید در لحظه حال زندگی کنید. در عوض، یک کار را انتخاب کنید و کاملاً بر تجربه کردن آن یک کار در حال انجام متمرکز شوید. راهبان ذن در هر جنبه از زندگی خود این کار را تمرین می‌کنند. اگر در حال جارو کردن هستند، کاملاً بر جارو کردن تمرکز می‌کنند. اگر درحال خرد کردن سبزیجات هستند، تنها سبزیجات را خرد می کنند و هیچ کار دیگری نمی‌کنند. در هر زمان بر یک کار تمرکز کنید و در لحظه زندگی کنید.
  2.  
  3.  
  4. 3. جریان خود را بیابید!
  5.  

نقاشان و نویسندگان تجربه‌ای را توصیف می‌کنند که در آن فرآیند خلاقانه آن‌ها قدرت را به دست می‌گیرید و قلموی نقاشی، خود را بر روی بوم هدایت می‌کند و یا کلمات بدون هیچ تلاشی روی صفحه جاری می‌شوند. این مثالی بسیار خوب از زندگی در لحظه است. آیا هرگز چنین جریانی را در زندگی خود احساس کرده‌اید؟ وقتی آشپزی می‌کنید، می رقصید و یا حتی وقتی در کاری غرق می‌شوید که بسیار دوستش دارید؟ برای انجام این کارها وقت صرف کنید، و هنگامی که آن جریان را حس کردید، بدانید که با واقع در حال زندگی کردن در لحظه هستید.

  4. یک قدم به عقب بردارید

  1.  اکثر ما وقتی در موقعیت‌های استرس زا هستیم، امکان ندارد بتوانیم در لحظه زندگی کنیم. استرس ما را از زمان حال به بیرون می‌راند و باعث می‌شود یا به آینده فکر کنیم و یا به مرور اتفاقات گذشته در ذهن خود بپردازیم. آیا تا به حال پیش آمده که با کسی جروبحث کنید و بعداً بفهمید در حین جروبحث اصلاً به حرف‌های طرف مقابل گوش نکرده‌اید زیرا همه حواستان روی این قضیه متمرکز بوده که خودتان بعد از آن چه می‌خواهید بگویید؟ دفعه بعد که خود را در یک موقعیت استرس‌زا یافتید، یک قدم به عقب بروید و از بیرون به آن موقعیت بنگرید. این کار به شما کمک می‌کند که در آن لحظه حضور داشته باشید، و بهتر بتوانید پاسخ دهید تا واکنش نشان دهید و جبهه بگیرید.

 منبع: وبسایت stop and breathe

علی اکبر احمدلو ; ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱۱

سعی کنیم همیشه کار خیر انجام دهیم

مشکلات در زندگی

در زمان ها ی گذشته ، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این که عکس العمل مردم را ببیند خودش را در جایی مخٿی کرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی تٿاوت از کنار تخته سنگ می گذشتند. بسیاری هم غرولند می کردندکه این چه شهری است که نظم ندارد….. حاکم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است و ... با وجود این هیچ کس تخته سنگ را از وسط بر نمی داشت . نزدیک غروب، یک روستایی که پشتش بار میوه و سبزیجات بود ، نزدیک سنگ شد.

بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را کناری قرارداد. ناگهان کیسه ای را دید که زیر تخته سنگ قرار داده شده بود ، کیسه را باز کرد و داخل آن   سکه های طلا و یک یادداشت پیدا کرد. پادشاه در ان یادداشت نوشته بود : " هر سد و مانعی می   تواند یک شانس برای تغییر زندگی انسان باشدخداوند به سه طریق به دعاها جواب می دهد:

او می گوید آری و آنچه می خواهی به تو می دهد.

او میگوید نه و چیز بهتری به تو می دهد.

او می گوید صبر کن و بهترین را به تو می دهد.

علی اکبر احمدلو ; ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱۱

رفتار خوب

۱۲ رفتاری که هرگز نباید ترک کنید

 سرنوشتتان را در دست داشته باشید. خودتان را باور کنید. از کسانی که سعی دارند شما را دلسرد کنند، دوری کنید. از چیزها، افراد، مکان‌ها و عادت‌های منفی دوری کنید. دلسرد و نا امید نشوید. این زندگی نیست که پشت سر شما است بلکه خاطرات هستند.(م : پشت سر نیست فضایی زنده. پشت سر خستگی تاریخ است!)  زندگی همیشه در جریان است، همین حالا! آن را دریابید. امروز یکی از توانایی‌هایتان را انتخاب کنید تا فردایتان را درخشان کنند.

این کارها را همیشه انجام دهید و فراموش نکنید.

۱- فقط به بهترین فکر کنید، برای بهترین کار کنید و فقط انتظار بهترین ها را داشته باشید

برای اینکه چیزی آرامش ذهنتان را به هم نزند از صداقت و حقیقت دفاع کنید. اشتباهات گذشته خود را فراموش کنید و آن‌ها را به دستاوردها و درس‌های امروز اضافه کنید. برای بهبود به خودتان زمان بدهید تا زمانی برای انتقاد کردن از دیگران نداشته باشید. نیمه پر لیوان را ببینید، و مثبت اندیشی را بخشی از مذهب و باور خود بسازید. این گونه زندگی کنید و ایمان داشته باشید که همه اتفاق‌های جهان به نفع شماست، تا زمانی که باور داشته باشید بهترین چیزها برای شما است.

۲- خودتان باشید

اگر دنباله روی مسیر دیگران نباشید، ممکن است عصبانی شوند. نگران نباشید. بگذارید عصبانی باشند. این مشکل آن‌هاست نه شما. به نظر می‌رسد که بیشتر مردم برای هدایت زندگی دیگران، ایده های روشنی دارند اما نمی‌دانند که چطور زندگی خودشان را هدایت کنند. شما در کدام دسته اید؟!  پس روی صدای درونتان تمرکز کنید و راه خودتان را هموار سازید. به خاطر داشته باشید آگاهی از تنها یک قدرت و یا ضعف خودمان مفید تر از دانستن هزاران نقطه قدرت و ضعف دیگران است.

۳- مشکلاتتان را بپذیرید

پس از پشت سر گذاشتن مشکلات دیروز، برای رویارویی با مشکلات امروز قوی‌تر و تواناتر می‌شوید و همین طور مشکلاتی که امروز با آن‌ها مواجه هستید شما را برای چالش‌های آینده آماده می‌کنند. همان طور که جریان رشد اتفاق می‌افتد به خاطر داشته باشید که اشتباهی وجود ندارد. مهم نیست رویدادهایی که در سفر زندگی برای شما پیش می‌آید چقدر ناخوشایند هستند. قدم‌هایی لازم است تا یاد بگیرید برای رسیدن به جایگاهی که انتخاب کرده‌اید چه چیزهایی نیاز دارید.

۴- فقط بر امور قابل کنترل تمرکز کن

اگر احساس بدبختی می‌کنی و استرس زیادی داری، احتمال بالایی وجود دارد که یک وابستگی ناسالم (اعتیاد) به چیزهایی که کنترلش را ندارید توسعه داده شده. نخستین قدم این است که از این موضوع‌ها خارج شوی و خود را از استرس رها کنی. در واقع به هیچ عنوان آن‌ها را کنترل نکردی. دگرش های مثبت زمانی در زندگی شما اتفاق می‌افتند که تصمیم بگیرید به جای اینکه روی کارهای غیر قابل کنترل تمرکز کنید، روی کارهایی که قدرت انجام و کنترلشان را دارید تمرکز کنید.

۵- در همه جنبه های زندگی مسئولیت کامل را بپذیرید

وقتی فکر می‌کنید اشتباهات اطرافیان باعث بروز مشکلات شما در زندگی است، نمی‌توانید هیچ کدام از آن‌ها را در برطرف کنید. خودتان را به وسیله باورهایتان محدود نکنید. در نهایت شما به چیزی که باور دارید دست پیدا می‌کنید. زندگی تمرین شو لباس نیست. اگر یاد نگیرید مسئولیت هر چیزی را در زندگی‌تان بر عهده بگیرید و خودتان را بهبود نبخشید، آنگاه آرزوهایتان در حد رویا باقی خواهند ماند.

۶- هرچه دارید به کار گیرید، تا آنچه کاشته‌اید را (سرمایه گذاری کرده‌اید) برداشت کنید

میزان تلاشتان تعیین کنندهٔ میزان شادی و لذتی است که دریافت می‌کنید. اگر زندگی برای شما خوش‌آیند نیست، کاری بکنید دگرش ایجاد کنید. همه چیز آن بیرون منتظر شماست تا صدایش کنید.هر چیزی را بخواهید، خواهان شما می‌شود. فقط باید برای رسیدن به آن کاری بکنید. اگر می‌توانید پرواز کنید. اگر نمی‌توانید، بدوید، اگر نمی‌شود، راه بروید. اگر نمی‌توانید راه بروید، چهار دست و پا بروید. مهم نیست چگونه، فقط رو به جلو بروید.

۷- پایبندی‌های غیر ضروری را هرس کنید

نشانه یک فرد موفق آن است که بتواند امور غیر ضروری را به خاطر رسیدن به موارد حیاتی‌تر کنار بگذارد. در مورد اولویت‌هایتان، باید بدون دشواری آن‌ها را درست و منظم دسته بندی کرده و فعالیت‌هایی که در راستای رسیدن به آن‌ها نیست را از لیست امور روزمره‌تان خارج کنید.

۸- نفس عمیق بکشید

نگذارید استرس و عصبانیت شما را از پا در بیاورد. همه چیز همان طور است که باید باشد. دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. دم، بازدم، دم، بازدم �خودتان را آرام کنید. بگذارید همه چیز همان طور که هست باشد. آنچه باید در سر راهتان قرار می‌گیرد و آنچه در مسیر زندگی‌تان نیست دور خواهد شد. یادتان باشد که یک هدیه دلخواه و زیبا ممکن است همیشه آن طور که شما انتظار دارید کادوپیچ نشده باشد.

۹- تواضع داشته باشید

بدبختی ریشه در ترحم به خود دارد، و ترحم به خود ریشه در زیادی جدی گرفتن زندگی دارد. اگر شما هر چیزی را زیادی جدی بگیرید، به خصوص خودتان را، از هر قدم جدیدی که برمی دارید، موج ترسی به شما می‌رسد. اگر می‌توانید آن را آسان بگیرید و به آن بخندید، به خصوص وقتی که چیزها آن طور که برنامه ریزی کرده‌اید، پیش نمی‌روند. افراد شوخ طبع، احساس خوبی از زندگی دارند. شما روزی رشد می‌کنید که به خودتان و موقعیتتان اولین لبخند واقعی را بزنید.

۱۰- آن‌هایی که عشقشان را به شما ثابت می‌کنند، محترم بشمارید

سخت یا عجیب نیست که در روزهای آفتابی و زیبای عمرتان اطرافیانتان به شما مهربانی کنند اما در یک روز طوفانی است که شما می‌توانید بفهمید که برای چه کسی واقعاً مهم هستید. به همین خاطر است که باید به کسی که، وقتی تنها هستید در کنار شما است، توجه کنید. چون کسانی که در شب‌های تار شما در کنارتان هستند کسانی اند که ارزش اینکه روزهای خوشیتان را با آن‌ها سپری کنید دارند.

۱۱- استعدادهایتان را بکار گیرید

هر کاری می‌توانید انجام دهید، چون می‌توانید؛ و وقتی خسته شدید کسانی را به خاطر بیاورید که نمی‌توانند کاری را که شما می‌توانید انجام دهید، انجام دهند. در مورد آنچه که آن‌ها حاضرند بدهند تا توانایی‌های شما را داشته باشند، فکر کنید �هدیه ای ساده که به شما اعطا شده است. پس برای آن‌ها تلاش کنید؛ و بدانید آن بیرون کسانی هستند با استعداد های متفاوت که مشابه این کار را نمی‌توانند انجام دهند.

۱۲- متحول شوید

این که شما زمانی چیزی را دوست داشته‌اید، دلیل نمی‌شود که آن را برای همیشه دوست داشته باشید. فکرتان را تغییر دهید. مجبور نیستید تظاهر کنید چیزی را دوست دارید، به خود اجازه دهید که آزادانه رشد کرده، تغییر کرده و آن که هستید و هر فکری که در لحظه دارید را به چالش بکشید. تنها چیزی که شما همیشه از آن مطمئن هستید عدم اطمینان است و این یعنی دارید رشد می‌کنید و در افکار راکد و قدیمی زندانی نشده‌اید.

 شما به این لیست ۱۲ تایی چه چیزهایی را اضافه می کنید؟

 منبع : marcandangel.com

علی اکبر احمدلو ; ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱

زنگ دنیا

 

 

خدا می داند !!!

ولی آنروز که آخرین زنگ دنیا می خورد
دیگر نه می شود تقلب کرد و نه میشود سر کسی را کلاه گذاشت.

آنروز تازه می فهمیم دنیا با همه بزرگی اش ، از جلسه امتحان هم کوچکتر بود.

آنروز تازه می فهمیم که زندگی عجب سوال سختی بود
سوالی که بیش از یک بار نمی توان به آن پاسخ داد.

خدا کند آنروز که آخرین زنگ دنیا می خورد
روی تخته سیاه قیامت اسم ما را جز خوبها بنویسند.

خدا کند حواسمان بوده باشد
زنگهای تفریح آنقدر در حیاط نمانده باشیم که حیات یادمان رفته باشد.

خدا کند که دفتر زندگیمان را جلد کرده باشیم و بدانیم دنیا چرک نویسی بیش نیست.

علی اکبر احمدلو ; ٩:۳۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱

متنی از دکتر شریعتی

 

متنی زیبا از دکتر علی شریعتی

مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش .
اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش .
اگر موفق باشی دوستان دروغین ودشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش.
اگر شریف ودرستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش .
آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش .
اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش .
نیکی های درونت را فراموش می کنند،ولی نیکوکار باش .
بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد،

ودر نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند” است نه میان تو و مردم .

 

علی اکبر احمدلو ; ٩:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/٤/۱